Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Dziękujemy, że byliście z nami!  
W dniach 24 i 25 maja 2017 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy, odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wielozmysłowego Poznawania Świata „Edukacja XXI wieku”. W pierwszym dniu sześć placówek rywalizowało w Konkursie Komputerowym. Zwycięzcy wyjechali z elektronicznymi gadżetami. I miejsce i tablet zdobyła – Magda Rozdzialik z SOSW z Załucza, II miejsce i mp4 – Robert Sokołowski z SOSW nr 1 z Lublina, III miejsce i głośnik bezprzewodowy Bluetooth - Natalia Najda z SOSW z Firleja. Dodatkowo miejsca IV, V i VI nagrodzono mini radiami z możliwością odtwarzania plików mp3. Zdobyli je Piotr Sadowski z SOSW z Bystrzycy, Patryk Keller z Zespołu Szkół nr 2 z Łęcznej oraz Sebastian Maleszyk z ORW z Łęcznej. Każda drużyna otrzymała również grę stolikową - PIŁKARZYKI. Kiedy reprezentanci szkół konkurowali o nagrody główne, pozostali goście uczestniczyli w zabawach plenerowych. A były to integracyjne zajęcia muzyczne, plener plastyczny, warsztaty ceramiczne, farby witrażowe, gry planszowe oraz konkurencje sportowe. 
Dzień drugi to Piknik Integracyjny, na którym gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 22 im. Bolesława Prusa z Lublina, dzieci ze wczesnego wspomagania rozwoju z SOSW w Bystrzycy oraz gości honorowych, którzy wspierają naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc Pani Elżbiecie Prokop, Pani Marzennie Grabowskiej- Wójcik ze SP nr 22 w Lublinie oraz Pani Alli Wolskiej i Pani Joannie Wójcik z Salonu Fryzjerskiego „Gracja” w Turce. Podziękowania kierujemy również do pań Moniki, Eweliny i Beaty, wolontariuszek z Naukowego Koła Logopedów i Audiologów przy UMCS w Lublinie za pomoc w zorganizowaniu zabaw muzyczno-ruchowych.

Dnia 31.05.2017 r. klasa Ia wraz z p. M.Trzcińską i p. M.Swatek wybrała się na piknik do Krasienina. Na miejscu udaliśmy się na spacer po lesie, gdzie mogliśmy obserwować piękno przyrody i słuchać śpiewu ptaków. Na polanie przy lesie zrobiliśmy sobie odpoczynek, przygotowaliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski, które ze smakiem zjedliśmy. Mogliśmy się wspólnie pobawić w chowanego. Piknik był bardzo udany o czym świadczą nasze wesołe miny :)

Maj to miesiąc pełen rocznic ważnych dla Polski i Polaków. W maju obchodzimy Święto Pracy, Dzień Flagi, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dzień Zwycięstwa, rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, oraz święto wszystkich Mam. 
Nie możemy o tym zapomnieć. Dlatego jak co roku spotykamy się na uroczystości przypominającej o rocznicach tych świąt. Uczniowie recytacją i śpiewem dają wyraz pamięci historii.

Dnia 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Otóż spotkaliśmy się w „Krainie Bajek”. Do Krainy przybyli również niezwykli goście – Starostwo Powiatowe z Panem Starostą na czele, P. Justyna Gutek Dyrektor SOSW W Załuczu, P. Renata Rejnowska Dyrektor ZSS przy DPS w Matczynie. Hasłem przewodnim spotkania było „ CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM”
Nauczyciele naszego Ośrodka wystąpili w dwóch bajkach: „ Bajkowy Ambaras” oraz „ Kopciuszek”.
Pracownicy Starostwa wraz z Panem Starostą – narratorem przedstawili „Rzepkę” we własnej, wspaniałej aranżacji. Dzieci i młodzież mieli wspaniałą zabawę. Oklaskom nie było końca, takiego wykonania nie widzieliśmy jeszcze. Brawo!!!!
Oprócz wspaniałej zabawy głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie do czytania. Impreza przebiegła w bardzo miłej, wręcz rodzinnej atmosferze. Dziękujemy naszym nauczycielom i naszym gościom za udział i wspaniałą zabawę.

Dnia 26 kwietnia 2017 r. odbył się w naszym Ośrodku konkurs komputerowy. Laureatami zostali:

1 miejsce - Robert Dobosz - nagroda słuchawki SONY

2 miejsce - Sławek Szymański  - nagroda słuchawki multimedialne,

3 miejsce - Jan Witczak - nagroda słuchawki Tracer.

Pozostali uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami i słodyczami.

Dnia 9 marca mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli. Niezwykle miło spędziliśmy wspólne popołudnie na rozmowach i przy dźwiękach muzyki. Bardzo dziękujemy zaprzyjaźnionej młodzieży z Pszczelej Woli za przyjazd oraz za nasze wspólne i systematyczne spotkania integracyjne. Zapraszamy częściej do Bystrzycy.

8 marca. Po raz kolejny kobiety udowodniły, że niczego się nie boją i dzielnie stanęły do meczu. Co do wyniku zdania są podzielone - ale zabawa była przednia 

 
Spektakl "Kozucha Kłamczucha" - 2 marca
 

Zostaliśmy zaproszeni w niezwykłą podróż do krainy teatru, podczas której mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych i pouczających przygód nowych bohaterów. Barwna scenografia, starannie dobrane kostiumy, podkład muzyczny, aktorzy grający na żywo - wszystko to sprawiło, że uczniowie z zapartym tchem śledzili bieg toczących się na scenie wydarzeń.

Zabawa Karnawałowa 2017 r.

Dnia 15 lutego w szkole odbyło się spotkanie naszych uczniów z doradcami zawodowymi Ochotniczych Hufców Pracy w Lublinie. Spotkanie dotyczyło rozstrzygnięcia konkursu plastycznego w ramach Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży. Prace plastyczne przygotowywali uczniowie gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Gratulujemy wszystkim wychowankom nagród za wykonane prace o tematyce zawodoznawczej.

14 lutego 2017 r. w naszym Ośrodku odbyła się zabawa z okazji Walentynek.

W dniach 07-14.02.2017 r. uczniowie klasy trzeciej Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w praktykach zawodowych w kuchni szkolnej. W trakcie realizowania praktyk zawodowych wychowankowie pomagali w przygotowywaniu posiłków dla społeczności szkolnej, dbali o ład i porządek na stołówce, nabywali nowe umiejętności potrzebne do pracy w kuchni. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem realizowali praktyki zawodowe.

IV FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W SOSW W BYSTRZYCY

1.02.2017 r.

 

 

21 grudnia 2016 r. w naszym Ośrodku odbyła się wieczerza wigilijna. Uroczystą kolację poprzedziły jasełka przygotowane przez naszych wychowanków. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych instytucji, rodzice, pracownicy Ośrodka, nauczyciele, nasze dzieci i młodzież. Miła atmosfera udzieliła się wszystkim podczas wspólnego kolędowania.

Witaj Mikołaju!

6 grudnia 2016 roku w naszym Ośrodku pojawił się długo oczekiwany Święty Mikołaj. Dzieci powitały go z wielką radością. Po rozmowie i wspólnej zabawie Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Wspólne zdjęcia będą stanowiły wspaniałą pamiątkę tego spotkania.

W dniu 23.11.2016 roku klasa Ia wybrała się w odwiedziny do Schroniska. Wychowankowie miały okazję poznać pracę schroniska od wewnątrz, a także poznały historię kilku bohaterskich psów.
Uczniowie zwiedzili pomieszczenia w których przebywają: psy i koty. Ciekawostką była możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt. W podziękowaniu za ciekawa lekcję dzieci przekazały zwierzakom karmę i koc.

23 listopada w naszym Ośrodku odbyła się zabawa Andrzejkowa. Zgodnie z tradycją wróżyliśmy sobie tradycyjnie ale i nowocześnie.

Dnia 17 listopada 2016 odbył się w naszej szkole apel z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kultywujemy tę tradycję od wielu lat. Uroczystość ta wpisana jest w kalendarz szkoły na stałe. W dniu tym przypominamy jak ważna to data w dziejach Polski .Uczniowie śpiewem żołnierskich piosenek z tamtych lat oraz recytacją wierszy przypominają czas niewoli Ojczyzny i to, w jaki sposób odzyskała wolność. To lekcja historii w której wszyscy biorą udział.

Prace porządkowe wykonywane przez uczniów SOSW w Bystrzycy.

Dnia 5 listopada 2016 roku w Bełżycach odbył się konkurs „Smaki krainy wokół Lublina”. Zgodnie z obietnicą wzięliśmy w nim udział. Warto było! Potraw sporo wystawiono, ale nasz burakowy bigos wyróżniono. Cieszymy się, że mogliśmy zaznaczyć nasz udział, dla naszych uczniów wyróżnienie to radość i satysfakcja, że też mogą zdobywać nagrody. Dziękujemy Pani Dyrektor, że była z nami.

 

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2016

 

14 października w Starostwie Powiatowym w Lublinie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

http://www.powiat.lublin.pl/aktualnosci/powiatowy-dzien-edukacji-narodowej-2016.html

 

W dniu 17.10.2016 uczniowie kl. I i II SPDP wzięli udział w wycieczce do Lublina. Zwiedzali wspólnie zabytki Starego Miasta, Zamek Królewski, galerię Tarasy Zamkowe. Swój pobyt na wycieczce zakończyli wspólnym posiłkiem w McDonald's.

Dnia 13 października 2016 r. w naszym Ośrodku odbyło się tradycyjnie kolejne Święto Pieczonego Ziemniaka. Wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznym 
i sprawnościowym. Z ziemniaków wykonali „ ziemniaczane cudaki”. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw i pląsów przy muzyce wychowankowie poszerzyli wiedzę na temat historii ziemniaka. Kulminacyjnym punktem imprezy było oczywiście zajadanie się upieczonymi w ognisku ziemniakami oraz wyłonienie ziemniaczanej pary królewskiej.

Dnia 12 października 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bystrzycy po raz kolejny odbyło się spotkanie uczniów klas szkoły przysposabiającej do pracy 
z doradcami zawodowymi z Ochotniczych Hufców Pracy w Lublinie. Na zajęciach wychowankowie rozmawiali na temat swoich planów zawodowych, wykonywali zadania 
o tematyce zawodoznawczej, poznawali świat zawodów i specjalności.

Dnia 5 października odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym z Ochotniczych Hufców Pracy w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum. Na zajęciach wychowankowie rozmawiali na temat swoich planów zawodowych, wykonywali zadania 

o tematyce zawodoznawczej, poznawali świat zawodów i specjalności. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach.

3 października 2016 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Podczas wspólnej zabawy już po raz piąty odbył się konkurs na „Super Chłopaka”. W tym roku konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: I kategorię stanowili chłopcy z klas Szkoły Podstawowej, zaś II - chłopcy z Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Choć zadania i konkurencje stawiane przed kandydatami były trudne i wymagały nie lada odwagi, wszyscy chłopcy poradzili sobie wspaniale. Wśród pięknych życzeń dla chłopców naszej szkoły, które przekazały dziewczęta, nie zabrakło oczywiście słodkich upominków.

29 września w zajęciach udział wzięli uczniowie gimnazjum, grupa uczniów SPDP oraz uczniowie gimnazjum z Pliszczyna. Celem było pokazanie jak zdrowo i estetycznie przyrządza się posiłki. Uczniowie pod kierownictwem pana Kamila Kotarskiego w czterech grupach przygotowywali potrawy. Zaangażowanie wszystkich było ogromne. Pan Kamil pokazał jak zdrowo przygotować prosty posiłek i jak estetycznie nakrywa się stół, przy którym spożywano przygotowane potrawy. Sałatki ,kanapeczki, domowa oranżada były przepyszne. Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałe warsztaty i do zobaczenia na konkursie „na najlepsza potrawę” oraz na „ najładniejszy stół”. Postaramy się nie zawieść.

22 września 2016 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bystrzycy odbyła się kolejna edycja Pleneru Artystycznego „Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką”. Impreza ma nietypowy charakter, ponieważ składa się z dwóch konkursów: plastycznego i ceramicznego. Jak zawsze plener był przepełniony pozytywną energią, którą zawdzięczamy naszym gościom. Dziękujemy za wspólną zabawę, a żeby wspomnienia z tego dnia były jeszcze milsze, zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

6 września Tradycyjnie od wielu lat na początku września młodzież naszego Ośrodka wyjeżdża na biwak nad jezioro Firlej.

W tym roku uczestniczyło 16 wychowanków.
Celem tych wyjazdów jest integracja młodzieży i rekreacja .
Pogoda jak zwykle dopisała - nie zabrakło spacerów promenadą wokół jeziora, kiełbasek z grilla, dyskoteki, urodzinowego ciasta (urodziny Natalki , Łukasza, Pawła) i wzruszającego spotkania z właścicielami Ośrodka „MARTA” w Firleju.
Atrakcją biwaku było pływanie żaglówką po jeziorze.
Wszyscy wrócili zadowoleni. Pozostały cudowne wspomnienia.