Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Andrzejki to dzień jeden w swoim rodzaju. Tego dnia zgodnie z tradycją św. Andrzej za pomocą wróżb, uchyla rąbka tajemnicy pannom i kawalerom. Dlatego w czwartek                26 listopada, by tradycji stało się zadość, w naszej świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa. Impreza odbyła się w magicznym nastroju , gdzie oprócz dobrej zabawy (tańce, konkursy) wróżono dzieciom (z kart, butów, liter, cyfr, imion, balonów oraz wróżb komputerowych). Każdy uczestnik zabawy za pomocą wróżb mógł dowiedzieć się co go czeka w przyszłości, czy uzyskać odpowiedź na to "kim będzie". Podczas wróżb było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Kiedy wszyscy dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości udali się na kolację, po której rozpoczęła się dyskoteka. Atmosfera była wspaniała.

Jak co roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony Dniu Niepodległości. Była to lekcja historii przeprowadzona przez uczniów. Odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, podniesienie się by istnieć, to ważne wydarzenia dla każdego Polaka. Dlatego warto przypominać o tym co roku przy okazji świętowania Dnia Niepodległości. Apel przybliżył uczniom w jaki sposób Polska dźwigała się z niewoli zaborców nie tylko słowami wierszy i przemówień ,ale także śpiewem patriotycznych pieśni.  

„Lekcja zdrowego odżywiania” z Centrum Zdrowia ISTO
Dnia 16 listopada 2015 roku w naszym Ośrodku gościliśmy dietetyków: Pana Grzegorza Kowaluka i Panią Katarzynę Galewską z Centrum Zdrowia ISTO w Lublinie, którzy podczas zajęć z uczniami przybliżyli zasady prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia.
Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali ciekawej pogadanki oraz obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się o wszystkim, co jest ważne w prawidłowej diecie dzieci i młodzieży. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie zostali obdarowani zdrowymi sokami oraz owocami.

Od 4 listopada 2015 roku Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy mogą już korzystać z nowej Sali Doświadczania Świata. Dzięki tej innowacyjnej, wielozmysłowej terapii dziecko otrzymuje możliwość takiego przeżywania świata i kontaktu z otoczeniem, których w codziennych warunkach nie jest w stanie przeżyć i nawiązać. Na podopiecznego spływają przemyślane, właściwe, profesjonalnie dostosowane bodźce słuchowe wzrokowe, dotykowe, zapachowe i kinestetyczne. Dzisiaj oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: P. Paweł Pikula Starosta Lubelski, P. Beata Janiszewska Brudzisz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz Dyrektor SOSW w Bystrzycy P. Bożena Filipek.

Sala doświadczania świata powstała dzięki środkom otrzymanym

od TVP S.A.

z okazji akcji "Reklama Dzieciom"

Nie po raz pierwszy nasi uczniowie stawali do rozgrywek warcabowych. Tym razem pod opieką p. Dariusza Kołodzieja zmagali się z innymi zawodnikami na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Firleju w dniu 28.10.2015r. Umiejętności i zaangażowanie w każdą rozgrywaną partię przyniosły efekty: II miejsce dla SOSW w Bystrzycy w kategorii „starsi” – dzięki zespołowi w składzie: Paweł Majchrzak, Piotr Majchrzak, Robert Dobosz. Ponadto II miejsce w kategorii indywidualnej zdobył Paweł Majchrzak. Pozostali zawodnicy Weronika Marciocha, Jakub Urban i Dariusz Skrzypek również dzielne walczyli o wyniki i godnie reprezentowali nasz Ośrodek. Niebawem następne, ale już Ogólnopolskie Mistrzostwa Warcabowe w Miłakowie. 
Życzymy sukcesów!!!awartość

Dnia 14.10.2015 r. w naszym Ośrodku odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich pracowników. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Po części artystycznej i słodkim poczęstunku, jak co roku odbyły się zawody sportowe i mecz piłki siatkowej, gdzie nauczyciele i wychowawcy mogli zaprezentować swoją sprawność fizyczną i uczestniczyć w zdrowej rywalizacji. Był to dzień szczególny, który przyniósł wiele radości i uśmiechu.

7 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się obchody Święta Pieczonego Ziemniaka. Wspólnie bawili się wszyscy wychowankowie. Było grupowe wykonanie „jesiennego kosza”, uroczyste wrzucenie ziemniaków do ogniska oraz przyjazd „ Karocą- Taczką” zeszłorocznego Króla Ziemniaczanego. Odbyły się też zawody sportowe z ziemiankami oraz zabawy ze śpiewem i zabawy integracyjne. Na koniec wybrano nowego Króla Ziemniaczanego. W tym roku pieczone ziemniaki były wyjątkowo pyszne.

 

24 września 2015 roku w SOSW w Bystrzycy odbył się Plener Artystyczny pod nazwą 

„ Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką”. W szranki w konkursach: plastycznym i ceramicznym stanęli uczniowie ze szkół podstawowych
z: Łuszczowa, Pliszczyna, Sobianowic, Turki, Świdnika Małego, a także uczniowie
z ZS Nr 2 w Łęcznej, ZSS w Matczynie , SOSW w Załuczu, oraz wychowankowie
SOSW w Bystrzycy.
Obrady jury uświetnili swoją obecnością Dyrektor SOSW w Bystrzycy pani Bożena Filipek,
pani Jadwiga Żarnowiecka oraz pan
prof. dr hab. Janusz Kirenko

W artystycznych zmaganiach miejsca na podium i wyróżnienia zdobyli:

Konkurs ceramiczny:

I miejsce – Norbert Opaliński SP w Sobianowicach

II miejsce – Hanna Mekler SP w Turce

III miejsce – Karol Kuśnicki ZS Nr 2 w Łęcznej

Wyróżnienia:

Klaudia Ponikiewska SP w Pliszczynie

Kasia Pawlak SOSW w Bystrzycy

Konkurs plastyczny:

I miejsce – Jagoda Buczek SP w Pliszczynie

II miejsce – Weronika Kołodziej ZS Nr 2 W Łecznej

II miejsce – Krystian Ludian SOSW w Załuczu

III miejsce – Wiktoria Bieńko SP w Łuszczowie

III miejsce – Michał Pawłowski SOSW w Załuczu

Wyróżnienia:

Wiktoria Szymczak SP w Turce

Patrycja Kołodyńska SP w Sobianowicach

Bartek Bulzak ZSS w Matczynie

Natalia Szkutnik SOSW w Bystrzycy

Natalia Wawrzyńczyk SP w Łuszczowie

Klaudia Bicz SP w Pliszczynie

Zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia podczas kolejnej edycji konkursu.

30.08.2015 - Dożynki Radawiec 2015. Jak co roku na dożynkach nie zabrakło naszego stoiska.