Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Relacja z festiwalu część pierwsza.

Relacja z festiwalu część druga.

Dnia 15.01.2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bystrzycy odbył się II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezusa Narodzonego witajmy.”
Festiwal objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Starosty Lubelskiego, Wójta Gminy Wólka, Lubelskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny objęła TVP Lublin.
Gośćmi festiwalu byli przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Zarządu Powiatu Lubelskiego, Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury Powiatu Lubelskiego, Gminy, Kuratorium Oświaty w Lublinie Wólka, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, dyrektorzy Ośrodków Szkolno – Wychowawczych oraz dyrektorzy szkół ogólnodostępnych i rodzice.
Gościem honorowym podobnie jak w poprzednim roku był p. Dariusz Tokarzewski (zespół VOX), który uświetnił festiwal swoim występem.
W Festiwalu wzięło udział 19 solistów i 14 zespołów zarówno z ośrodków specjalnych jak i szkół ogólnodostępnych z powiatu lubelskiego i powiatów sąsiednich.
Festiwal przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych.
Wśród solistów najlepsze oceny jurorów zebrali: Damian Świda z SOSW w Bystrzycy, Julia Goździewska ze Szkoły Podstawowej w Turce, Piotr Grzegorczyk i Natalia Wawrzyńczyk z SP w Łuszczowie, Izabela Włodarczyk z Gimnazjum nr 1 w Niemcach i Julia Stamirowska z Gimnazjum w Pliszczynie oraz dwóch przedstawicieli ośrodków specjalnych - Daniel Sulowski z SOSW w Załuczu i Marcin Mysiak z SOSW w Firleju.
W kategorii zespołów za wybitne wykonanie kolędy lub pastorałki wyróżnienia otrzymali: "Wesołe Bemolki" z SOSW w Bystrzycy, "Forte" ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, "Łuszczowiacy" z SP w Łuszczowie, "Pliszczynek" z SP w Pliszczynie i "Czadowe Nutki" z SP w Niemcach, a także "Cantabile" z Gimnazjum nr 1 w Niemcach, "Madzimuzy" z Gimnazjum w Ciecierzynie oraz "Fantazja" z SOSW w Załuczu i zespół wokalny z SOSW w Firleju.
Członkami tegorocznego jury byli: p. Dariusz Tokarzewski - przewodniczący, p. Barbara Dziuba przedstawiciel Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury Powiatu Lubelskiego, ks. Krzysztof Kołodzieczyk – proboszcz parafii Turka.
Każda szkoła otrzymała statuetkę, a uczestnicy dyplom oraz upominki. Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Starostę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Wójta Gminy Wólka, Bank Spółdzielczy z Łecznej, Sklep Jula, Mediaexpert, Rossmann, Spółdzielczą Mleczarnię „Spomlek” z Radzynia Podlaskiego, Hurtownię dewocjonaliów Quo Vadis z Lublinia, Koło Łowieckie nr 81 „Sarna” z Gorzkowa.
Słodki poczęstunek dla każdego uczestnika przygotowały: Cukiernia „Elka” z Leonowa, Cukiernia „Grela” z Mełgwi, Piekarnia- Cukiernia „Szczygiełek” z Lubartowa, sklep Lewiatan „Kula”, Usługi gastronomiczne „Retro” z Krzczonowa, „Domino-Znak”- Kompleksowe oznakowanie dróg.