Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

11 maja praktyki zawodowe uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w szkółce ogrodniczej „Wśród Zieleni” w Łuszczowie

10 maja spotkanie z doradcami zawodowymi Ochotniczych Hufców Pracy.

10 maja święta majowe

25 kwietnia spotkanie z policją

25 kwietnia Premiera szkolnego teatru pantomimy Kulfon - "Pan domu"

18 kwietnia Wizyta w KM PSP w Lublinie - zajęcia w Sali Edukacyjnej "Ognik"

18 kwietnia Warsztaty wielkanocne w Ośrodku

18 kwietnia Sylwester Dunik- pierwsze miejsce w konkursie plastycznym - gratulujemy!!!
11 kwietnia Podchody i pieczenie kiełbasek z okazji święta wiosny
7 marca SPOTKANIE WIELKANOCNE W OŚRODKU

22 marca wycieczka na lotnisko.

17.01.2018 V FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

22 marca odbyła się INSCENIZACJA DROGI KRZYŻOWEJ

 

7.12.2017 r. Wizyta na Targach Pracy 2017

8 Marca to święto wszystkich kobiet, pań, dziewczynek. Również i w naszej szkole nie zapomnieliśmy o Nich tego dnia. W zabawnym skeczu o kobietach było „na wesoło”. Nie zabrakło piosenek, kwiatów, życzeń oraz słodkich upominków. Radosna atmosfera świętowania towarzyszyła wszystkim przez cały dzień.

 

6.12.2017 r. Wyjazd klasy trzeciej gimnazjum do Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie na spotkanie z doradcą zawodowym.

Dnia 7 marca 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Mobilna Bystrzyca”, dzięki któremu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy otrzymał nowy samochód marki Opel Vivaro. Samochód został zakupiony przez Powiat Lubelski dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W uroczystości wzięli udział pan Paweł Pikula – Starosta Lubelski, pan Dariusz Gajo – członek zarządu Powiatu Lubelskiego, pani Beata Janiszewska - Brudzisz – naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie, pani Aneta Łońska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie 
w Lublinie, pan Stanisław Bury – kierownik działu do spraw osób niepełnosprawnych PCPR w Lublinie, ksiądz kanonik Krzysztof Marzycki – proboszcz parafii w Bystrzycy.

28.11.2017 Wizyta naszych przyjaciół z Pszczelej Woli

23 listopada Robimy zdrową sałatkę 

17 listopada Prace porządkowe uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy przed Kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bystrzycy.

15 listopada Czy warto wracać do wydarzeń, które miały miejsce ponad 100 lat temu?
Na to pytanie uczniowie naszej szkoły starali się odpowiedzieć podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości. Historia to nasze korzenie, to nasza tradycja. Nie możemy o tym zapominać, nie możemy zapominać o Tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.
Właśnie do takiego wniosku doszli wspólnie uczestnicy akademii. Podczas recytacji i śpiewu wykonali gazetkę przypominającą o ważnych wydarzeniach, które dały Polsce wolność po 123 latach niewoli.
Warto więc wierszem wyrecytować, piosenką wyśpiewać naszą piękną choć bolesną i trudną historię.

25 października klasa trzecia Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrała się do kina Cinema City. Uczniowie oglądali film Thor Ragnarok. Wychowankom bardzo podobał się film i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wycieczce do Lublina.

Dnia 18.10.2017 r. uczniowie naszego Ośrodka bawili się na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Był konkurs na ziemniaczanego zwierzaka, zabawy muzyczne i zmagania sportowe, oraz największa atrakcja tego wydarzenia, czyli ziemniaki z ogniska. W ten piękny dzień złotej jesieni wszyscy bawili się fantastycznie :-)

Dnia 17 października w naszej szkole odbył się uroczysty koncert. Podczas wspólnego śpiewania wszyscy bardzo dobrze się bawili - uwieńczeniem występów był słodki poczęstunek

Dnia 3 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu “Super Chłopak” w ramach obchodów Dnia Chłopaka.

 W tym roku Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych. W klasach młodszych tytuł „Super Chłopaka” 2017 zdobył Sylwester Dunik z klasy VI a, zaś w starszej grupie wiekowej tytuł ten zdobył Sławomir Szymański z klasy III s SPDP.

 Zwycięzcom gratulujemy!!!

2 październik 2017 roku 

Dla Kubusia i Igorka najlepsze ślemy życzonka☺

W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Wam sercem całym zdrówka, szczęścia, pomyślności☺ Żeby każdy dzień był miły, pełen śmiechu i radości

21 września 2017 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bystrzycy, uczniowie uzdolnieni plastycznie, spotkali się na III edycji Pleneru Artystycznego „Bystrzyckie Spotkania ze Sztuką”. 
Udział w Plenerze wzięli uczniowie szkół podstawowych gminy Wólka oraz uczniowie placówek kształcenia specjalnego powiatu lubelskiego. Impreza składa się z dwóch konkursów: plastycznego i ceramicznego. 
Celem konkursów jest integracja dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez umożliwienie im twórczej konfrontacji. Impreza ma unikatowy charakter. To jedna z niewielu okazji, kiedy uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mogą spotkać się z pełnosprawnymi rówieśnikami. 
Jak zawsze, plener przepełniony był pozytywną energią, którą zawdzięczamy naszym gościom. Dziękujemy za wspólną zabawę i twórcze inspiracje. Aby wspomnienia z tego dnia były jeszcze milsze, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

JESIENNE ZABAWY KLASY IIA